Wytrwałość – niezbędny element budowania samodyscypliny

Wytrwałość – niezbędny element budowania samodyscypliny

Wytrwałość – niezbędny element budowania samodyscypliny

Wytrwałość jest nazywana inaczej samodyscypliną w działaniu. Podstawą zrealizowania wytyczonego sobie celu jest wytrwałość. Jest ona niezbędna do pokonywania chwilowych porażek. Ma ona bardzo dużo powiązań z własną samooceną. Jeśli robisz to co konieczne wtedy, gdy wiesz że tak trzeba, a ogarnia Cię niechęć do robienia tego, to Twoja samoocena automatycznie wzrasta i tak za każdym razem gdy siebie do tego zmuszasz.

Wytrwałość tak samo jak samodyscyplina jest nagrodą samą w sobie. Kiedy jesteś wytrwały w swoich postanowieniach to czujesz, że jesteś w stanie bardziej kontrolować swoje życie. Możesz pomóc sobie wytrwać w postanowieniach mówiąc do siebie pozytywne dialogi np. Nigdy się nie poddaję. Najlepiej jak zrobisz to przed wykonaniem jakiegoś zadania.

Test przed osiągnięciem celu

W życiu zanim osiągniesz jakiś duży cel zostaniesz postawiony przed testem. Poznasz go po tym, gdy doświadczysz jakiegoś problemu, porażki lub najgorszego scenariusza, lecz wtedy pamiętaj, że to jest test przed osiągnięciem wyznaczonego celu, który Cię spotkał po to by Cię wzmocnić. Ten test od życia ma pokazać czy jesteś na tyle wytrwały by osiągnąć to co sobie zaplanowałeś.

Kiedy doświadczysz jakiegoś poważnego problemu to możesz poczuć się zawiedziony lub zaczniesz się nad sobą użalać, lecz pamiętaj, że nieważne jak jest źle, a ważne jak szybko coś z tym zrobisz. Dlatego zaakceptuj fakt, że rozczarowania są częścią ludzkiego życia,  pozbieraj się i idź dalej do przodu. Optymizm to jedna z cech, dzięki której łatwiej być wytrwałym, dlatego nadzoruj swoje myśli w momentach kryzysowych.

Zaakceptuj swoje niepowodzenia…

Zaakceptuj swoje niepowodzenia i zamiast obwiniać innych o to, zastanów się w jakich aspektach odpowiadasz za to co Ci się przytrafiło. Zdecyduj, że będziesz szukał rozwiązania problemu od razu zamiast rozmyślać co się nie udało. Pamiętaj, żeby wyciągać wnioski z każdej trudności jaka Cię spotka, to ma być dla Ciebie cenna lekcja, która jest po to by Cię wzmocnić. Tak naprawdę każda mała porażka służy wyciągnięciu odpowiednich wniosków na przyszłość, by móc coś zmienić i ruszyć dalej z podniesioną głową.

Podsumowanie

Niema znaczenia ile razy upadniesz, liczy się tylko to, ile razy się podniesiesz. Dlatego jeśli będziesz wytrwały i będziesz ciągle wstawał i szedł na przód, to w końcu dotrzesz do upragnionego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *