Tajemnice sukcesu – poznaj trzy zasady osiągnięcia sukcesu

Tajemnice sukcesu - poznaj trzy zasady osiągnięcia sukcesu

Tajemnice sukcesu – poznaj trzy zasady osiągnięcia sukcesu

W tej części opowiem Ci o 3 tajemnicach odnoszenia sukcesu.

 

Na sukces składają się trzy rzeczy:

1.Trzeba wiedzieć co się chce osiągnąć.

2.Ustalić sobie cenę jaką należy ponieść w drodze do osiągnięcia sukcesu.

3.Postanowić sobie, że się poniesie cenę za sukces, która będzie wymagać wiele wyrzeczeń.

 

Jednym z czynników osiągnięcia sukcesu jest gotowość do jego realizacji. Ludzie, którzy osiągają największe sukcesy ponoszą koszty sukcesu w postaci ciężkiej pracy, bez względu na wszystko, aż dojdą do upragnionego celu. Wiele osób chce odnieść sukces w życiu lecz nie każdy jest w stanie za to zapłacić swoim czasem i ciężką pracą.

Dlatego zaczynają coś robić i na pewnym etapie porzucają swoje cele. Cenę za sukces poznasz gdy Twoje życie będzie inne to znaczy osiągniesz swój cel. Taką cenę się płaci w całości i od razu.

Inna tajemnica sukcesu mówi, żeby się uczyć od innych osób. Musisz uczyć się od ekspertów, tego co trzeba aby osiągnąć cel. Zacznij czytać eksperckie książki, słuchać audiobooków i jeździć na szkolenia i seminaria. To jest najszybsza droga do zdobycia wiedzy. Odnoszenie sukcesów  to coś, co należy wykonywać regularnie każdego dnia.

Można to porównać do biegania, jeśli biegasz stale każdego dnia to Twoja kondycja rośnie, jeśli zrobisz sobie przerwę na kilka dni to Twoja kondycja spada i tak samo jest z osiąganiem sukcesu. Dlatego jeśli chcesz być coraz bliżej swoich celów, realizuj je regularnie dzień w dzień.

Z kolei inna zasada sukcesu mówi, że aby osiągnąć coś co się chce osiągnąć, to trzeba wyrobić w sobie cechy i umiejętności, których się niema i regularnie do nich wracać.

 

Podsumowanie

Z każdym etapem stosowania tych zasad trenujesz swoją samodyscyplinę, w wyniku czego zmieniasz się w inną osobę, która jest lepsza każdego dnia. Zaczynasz być dumny ze swoich osiągnięć i Twoje poczucie wartości rośnie. W tym procesie każdy krok jest nagrodą samą w sobie.

Z każdym krokiem masz większe osiągnięcia i bardziej kształtujesz swój charakter. Pamiętaj, że największą nagrodą za sukces jest Twoja przemiana w osobę, która jest zdyscyplinowana i potrafi osiągnąć wiele. Przemiana ta zachodzi na każdym etapie stosowania samodyscypliny, im bliżej swego celu jesteś tym bardziej jesteś lepszą osobą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *