Metoda easy-win – jedna z najlepszych technik na systematyczność

Metoda easy-win - jedna z najlepszych technik na systematyczność

Metoda Easy-Win – jedna z najlepszych technik na systematyczność

Najlepsze wyniki można osiągać często ciężką i regularną pracą. Jednak jak to osiągnąć, gdy masz mnóstwo spraw na głowie i dużo celów do zrealizowania. W tym przypadku możesz wykorzystać efekt easy-win czyli jedną z najlepszych technik na systematyczność.

 

Efekt Easy-Win

Metoda jest dość prosta. Zacznij dzień od prostego zadania, które jest dość łatwe do wykonania i z którym poradzisz sobie bez trudu. Do wytrenowania systematyczności wybierz zadanie, które:

 • w miarę możliwości jest łatwe do ukończenia
 • zajmuje mało czasu, najlepiej od 3-10 minut, aby nie odkładać zadania w czasie
 • będzie prowadziło do realizacji celu długoterminowego i będzie mieć wpływ na późniejsze czynności

Każdego dnia planuj sobie zadania do realizacji. Pomoże Ci to trenować systematyczność i zmotywuje Cię do dalszego działania. Dzięki temu będziesz bardziej produktywny i poczujesz, że kontrolujesz swój czas.

 

Systematyczność, a codzienne działania

Poznaj elementy, które pozwolą Ci trenować swoją systematyczność.

 • Silna wola

Kiedy zaczniesz wprowadzać nowe postanowienia do swojego życia, to pomocna Ci będzie silna wola. Dzięki silnej woli będziesz w stanie rozwijać swoją systematyczność i wytrwać w postawionym sobie celu do końca.

 

 • Staraj się sprawiać sobie małe przyjemności

Właśnie takie codzienne kroki pozwolą Ci być zadowolonym z siebie. Każde Twoje zaangażowanie w różne zadania pomaga wzmacniać tylko Twoje szczęście. Systematyczne działanie ma ogromny wpływ na odczuwanie przez Ciebie przyjemności. Łatwiej się zabrać za realizację postanowień, które sprawiają przyjemność.

 

 • Gdy wyrobisz nowy nawyk to dbaj o niego

Systematyczność działa na zasadzie powodu, dla którego coś robisz aby osiągnąć cel w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego widzisz poszczególne małe etapy, które potrzebujesz realizować. W wyniku tego realizując małe zadania tworzysz automatycznie nowy nawyk. Określ sobie nagrodę tak by była atrakcyjna dla Twojego mózgu i motywowała go do jej zdobycia. W taki sposób będziesz w stanie wyrobić w sobie silny i pozytywny nawyk, który przyniesie Ci wiele korzyści.

 

Podsumowanie

Zapamiętaj, że systematyczność jest cechą, która przynosi wiele korzyści. Pozwala wykonywać pewne czynności w krótszym czasie ponieważ robiąc coś regularnie mamy to zaplanowane i nie poświęcamy czasu na różne przemyślenia z tym związane, a także na zmotywowanie się do pracy. Pamiętaj, żeby być systematycznym w obszarach, które Ciebie interesują. Inaczej możesz stracić wiarę w to co robisz i porzucić dążenie do wybranego celu. Robiąc coś systematycznie wzrośnie Twoje zadowolenie z siebie i ogólne samopoczucie. Zaczniesz też odczuwać kontrolę nad swoim życiem w obszarach, w których jesteś systematyczny.

2 thoughts on “Metoda easy-win – jedna z najlepszych technik na systematyczność”

 1. Muszę to sobie wydrukować ☺
  Niby takie proste i oczywiste a jednak zapomina się o tych zasadach mimo że bardzo mogą nam pomóc i ułatwić życie.
  Dzięki i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *