Zwiększ efektywność zapisując cele i podnosząc poprzeczkę

Zwiększ efektywność zapisując cele i podnosząc poprzeczkę

Zwiększ efektywność zapisując cele i podnosząc poprzeczkę

Kiedy masz już ustalone osobiste cele to najlepiej zapisać je na papierze. Zapisz je sobie na kartce A4. Każdą dziedzinę życia zapisz na pojedynczej kartce. Możesz uwzględnić poniższe dziedziny:

• Zdrowie

• Kariera zawodowa

• Rodzina

• Doskonalenie siebie

• Finanse

Ja osobiście mam zapisane cele w takich dziedzinach jak: zdrowie, finanse, relacje, samorozwój.

Zapisz sobie to według własnego uznania.

Zapisując swoje plany dużo łatwiej Ci będzie je osiągnąć niż gdybyś miał je wszystkie pamiętać. Plany, które tylko pamiętasz, możesz zwyczajnie zapomnieć w natłoku codziennych obowiązków i bardzo długo o nich nie pamiętać lub całkowicie zapomnieć. Dlatego bardzo ważne jest, aby zostały one zapisane przez Ciebie na kartce papieru.

Mierz wysoko!

Pobudź swoją wyobraźnię! Poczuj się tak, jakbyś mógł mieć wszystko co tylko chcesz. Zastanów się co chciałbyś mieć? Co chciałbyś osiągnąć? Zapamiętaj, że ludzie, którzy osiągają swoje osobiste sukcesy ustalają sobie wysoko poprzeczkę. Chcesz być takim człowiekiem, to ustal sobie wysoko poprzeczkę. Zrób to pomimo, że Twoje aktualne plany mogą wydawać się mało realne do osiągnięcia.

Wielu osobom wydaje się, że osiągnięcie swoich osobistych marzeń jest nierealne i pozostaje tylko w sferze wyobraźni. Martwią się, że nie osiągną tego co sobie postanowili. W skrajnych przypadkach zamartwianie powoduje, że nawet nie podejmują próby wykonania nawet najmniejszego kroku.

Zamartwiając się czujemy tylko niepokój, który prowadzi do tego, że nasz cel staje się jeszcze bardziej odległy i trudny do zrealizowania. Dlatego tak ważne jest nauczyć się panować nad swoim umysłem, aby osiągnąć spokój. Jest część osób, która jest tak mocno skupiona na zamartwianiu się, że nawet niema świadomości, że zamartwianie do niczego dobrego nie prowadzi. Dlatego jeśli Tobie zdarza się zamartwiać, to pomyśl nad problemem, który sprawił, że zacząłeś się martwić i skup się na jego rozwiązaniu.

Zdarza się też tak, że ludzie obawiają się realizować sobie postawiony cel ponieważ mają świadomość, że będzie się to wiązało ze zmianami wielu rzeczy w swoim życiu. Czując się komfortowo w jakiejś sytuacji często ludzie odczuwają lęk związany ze zmianami. Jednak jeśli się chce coś osiągnąć jest to nieuniknione. Tylko działanie przynosi efekty.

Oprócz działania i szukania rozwiązań ważne jest pozytywne myślenie. Myśląc pozytywnie łatwiej Ci będzie nakierować umysł na osiągnięcie celu niż gdybyś miał się zamartwiać.

Człowiek doskonali się przez całe swoje życie, a pokonywanie swoich wewnętrznych blokad jest jednym ze sposobów doskonalenia się.

Ludzie, którzy chcą osiągnąć duże sukcesy w swoim życiu, nie koniecznie są bardziej uzdolnieni. Takie osoby po prostu tak bardzo pragną zrealizować swoje marzenia, że są w stanie pokonać wszystkie przeszkody na swojej drodze, a także lęk przed nieznanym.

Podsumowanie

Pamiętaj, że myśli o porażce nie pomogą Ci osiągnąć sukcesu. Potrzebujesz otworzyć swój umysł na sukces. Tylko optymistyczne myśli są w stanie przyciągnąć do Ciebie takie sytuacje bądź ludzi, którzy ułatwią Ci osiągnięcie tego, czego chcesz. Pod każdym z celów możesz zapisać sobie, dlaczego ten cel jest dla Ciebie ważny. Zwiększy to Twoją determinację w kierunku osiągnięcia danego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *