Zmotywuj się do działania – 6 kroków aby zacząć znowu działać

Zmotywuj się do działania - 6 kroków aby zacząć znowu działać

Zmotywuj się do działania – 6 kroków aby zacząć znowu działać

Nie masz chęci do działania ani energii? Jeśli potrzebujesz dodatkowej energii do działania i motywacji to poznaj kilka sposobów aby zacząć znowu działać.

 

  • Odpowiedzialność za siebie

Weź odpowiedzialność za to co robisz. Dlatego jeśli planujesz nic nie robić to uświadom sobie konsekwencje jakie będą z tego wynikać. Zapamiętaj, że tylko Ty jesteś odpowiedzialny za to co się dzieje w Twoim życiu i co Ciebie spotyka. Więc jeśli sam w sobie nie znajdziesz siły do działania to nikt tego za Ciebie nie zrobi. Uświadom sobie, że „Każdy jest kowalem swojego losu”.

 

  • Zastanów się „co, jeśli…?”

Zastanów się co chcesz osiągnąć. Wyobraź sobie, jak się będziesz czuł kiedy osiągniesz to co planowałeś. Uświadom sobie jak będzie wyglądało Twoje życie, gdy osiągniesz swój cel? Co będziesz czuł każdego dnia? Zastanów się czy nie warto podjąć pewnych kroków aby zrealizować swoje cele? Może warto się zdyscyplinować aby spełnić swe marzenia?

Wtedy gdy masz chwile zwątpienia aby podjąć działanie to myśl o swoich celach i marzeniach, które chcesz zrealizować. Myśl co będziesz miał i co się wydarzy jak staną się one rzeczywistością. Wyobraź sobie odczucia jakie będą towarzyszyć Ci w chwilach gdy będziesz osiągał to co sobie zaplanowałeś.

 

  • Przemyśl

Jeśli przychodzą Ci do głowy myśli aby zrezygnować to przestań na chwilę o tym rozmyślać. Skup się i przekalkuluj „na chłodno” jakie możliwości masz do wyboru. Czy warto teraz zrezygnować i zmarnować wcześniej podjęte próby? Zastanów się czy nie podchodzisz do tematu zbyt emocjonalnie. Przemyśl dokładnie za i przeciw, zrób to z dystansem do całej sytuacji.

 

  • Zaplanuj działanie

Jeśli nie ustaliłeś planu działania to dużo łatwiej Ci będzie zrezygnować z ukończeniem zadania. W przypadku, gdy masz gotowy plan działania, wyciągnij wnioski czy warto rezygnować z danego zadania gdy jesteś blisko realizacji swojego celu. Zrób plan w tym momencie jak to czytasz i trzymaj się go, aż osiągniesz postawione sobie cele.

 

  • Nagrody za osiągnięcia

Jeśli udało Ci się zrobić coś ambitnego co wymagało wysiłku i zaangażowania to wyznacz sobie nagrodę za takie osiągnięcia. Uświadom sobie, że należy Ci się nagroda za Twoje zasługi i osiągnięcia. Pozwoli Ci to zachować motywację do dalszych działań.

 

  • Poproś o pomoc

Zamiast pracować ponad swoje siły poproś kogoś o pomoc. Czasami wystarczy miłe słowo lub gest. Pozwoli Ci to zachować świadomość, że to co robisz ma sens. Dlatego nie bój się prosić o wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *