Metoda 20 pomysłów – jak skutecznie osiągać swoje cele

Metoda 20 pomysłów - jak skutecznie osiągać swoje cele

Metoda 20 pomysłów – jak skutecznie osiągać swoje cele

W dzisiejszym artykule, chciałem Ci przedstawić metodę, która pomoże Ci osiągnąć to co pragniesz. Autorem „Metody 20 pomysłów” jest Earl Nightingale. Sam autor twierdzi, że dzięki tej metodzie wzbogaciło się więcej ludzi niż dzięki jakiejkolwiek innej technice kreatywnego myślenia.

Metoda doskonale nadaje się do większych lub mniejszych zadań. Wykorzystuje ona burzę mózgów do odnajdywania nowych rozwiązań, a także do pobudzania kreatywnego myślenia.

 

Jak działa metoda 20 pomysłów w praktyce?

1 krok: Wybierz najważniejszy cel lub problem, który chcesz rozwiązać i zapisz go na samej górze kartki w formie pytania.

Pamiętaj, aby pytanie było sprecyzowane np. „Jak mogę schudnąć 6 kg w ciągu 6 miesięcy?”

 

2 krok: Wypisz co najmniej 20 odpowiedzi na zadane pytanie.

 

Np. „Będę biegał 3 razy w tygodniu po 30 minut. Będę jadł 3 posiłki dziennie. 2 razy w tygodniu będę jeździł na rowerze po 20 minut, aby schudnąć 0,25 kg dodatkowo każdego tygodnia” itd.

 

Na początku może ci się to wydawać trudne, ale im trudniej tym kreatywniej myślisz. Pamiętaj, aby odpowiedzi były w czasie teraźniejszym w liczbie pojedynczej. Początkowo będziesz miał kilka odpowiedzi np. 5-6, które być może pamiętasz w głowie lecz później będzie Ci coraz trudniej i właśnie o to chodzi, ponieważ możesz wpadać na coraz bardziej rewolucyjne pomysły. Dlatego nie przerywaj tego kroku dopóki nie wypiszesz min. 20 odpowiedzi. Może się tak zdarzyć, że te najtrudniejsze odpowiedzi, które wypisałeś na końcu mogą okazać się najskuteczniejsze i mogą Ci przynieść najwięcej korzyści.

 

3 krok: Zacznij działać!

Z całej listy wybierz jeden pomysł i zacznij go od razu realizować. Ten krok jest bardzo istotny. Pozwoli Ci to kreować nowe pomysły, które doprowadzą Cię do celu. Korzystając regularnie z tej metody wyrobisz w sobie nawyk kreatywnego rozwiązywania swoich problemów.

 

Podsumowanie

Wyobraź sobie tylko jak może się zmienić Twoje życie, jeśli tylko każdego dnia rozwiążesz jeden problem tą metodą? W ciągu roku będzie to aż 365 rozwiązanych problemów za pomocą tylko jednego rozwiązania z 20 lub prawie siedem tysięcy nowych pomysłów, które pomogą Ci osiągnąć sukces.

 

Wykonaj poniższe zadanie:

1.Wybierz jeden najważniejszy cel, który zapisałeś.

2.Zapisz go na kartce papieru w formie pytania (na samej górze).

3.Wypisz co najmniej 20 odpowiedzi, które pomogą Ci go zrealizować.

4.Ustal kolejność działań do realizacji celu.

5.Zacznij działać od razu, podejmij pierwszy krok.

3 thoughts on “Metoda 20 pomysłów – jak skutecznie osiągać swoje cele”

    1. Oczywiście, że tak. Dawniej wszystko trzymałem w głowie ale to wywoływało duży stres i często coś zapominałem. Aktualnie to zapisuje i robię regularnie notatki w telefonie, które mi to bardzo ułatwiają, aby przypadkiem nie zapomnieć czegoś ważnego.

  1. Witaj Mateuszu, bardzo dobry pomysł z tym artykułem o regularnym zapisywaniu wszystkiego co jest ważne i mniej ważne… cele, które się ustaliło. Ja Sam również stosuje te zasady i metody, robię notatki żeby czegoś nie zapomnieć ? Polecam to wszystkim stosować !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *