Jak dostosować 30 minutowy system pracy? – wyciągnij wnioski

Jak dostosować 30 minutowy system pracy? - wyciągnij wnioski

 

Jak dostosować 30 minutowy system pracy? – wyciągnij wnioski

 

Już po korzystaniu przez 2 tygodnie z 30 minutowego systemu pracy, będziesz w stanie określić swoje słabe i mocne strony związane z pracą. Wyciągniesz także wiele ciekawych informacji na temat spędzania czasu. Możesz też w tym czasie odkryć u siebie kilka z 4 poniższych uwag:

 

  • Możesz być bardziej zapracowany, niż może Ci się wydawać.

Określając zadania, które nie są powiązane z Twoją pracą, będziesz w stanie obliczyć ilość czasu jaki Ci zostaje na ważne projekty. Potrzebna Ci będzie tylko silna wola, aby każdego dnia po przebudzeniu zaczynać pracę nad ważnym zadaniem jak najwcześniej.

 

  • Zdarzają się w tygodniu dni, w których jesteś mniej wydajny niż w innych.

Zauważ dni, w których marnujesz czas np. na oglądanie telewizji i uświadom sobie, że one Cię tylko niepotrzebnie rozpraszają. Następnie zdyscyplinuj się i postanów sobie, że pierwszą rzeczą z rana jest praca nad najważniejszym projektem.

 

  • Pewne dni w grafiku są tak obszernie zapełnione wieloma rzeczami, że musisz obniżyć sobie próg oczekiwań związanych z pracą nad większym zadaniem.

Mogą Ci się zdarzyć nagłe przypadki np. wizyta u lekarza, na poczcie, niespodziewane zajęcia, które mogą pochłonąć wiele czasu z danego dnia. W tej sytuacji należy dokładnie się zastanowić czy czasem te rzeczy nie są spowodowane przez udział innych osób np. znajomi chcą iść z Tobą na piwo. W takiej sytuacji powinieneś stanowczo odmówić jeśli nie będziesz w stanie wygospodarować od 10-30 minut danego dnia na pracę nad swoim projektem. Musisz pamiętać, że Twoje priorytety są ważne.

 

  • 30 minut pracy każdego dnia nad ważnym zadaniem wystarczy, by je rozwijać i uchronić się przed dodatkowym problemem związanym z potrzebą pokonania braku działania kolejnego dnia.

Nawet jeśli Ci się nie uda, to zdecyduj świadomie poświęcić ten czas na inne zajęcia, tak by rano ruszyć z pełną energią do tego zadania. Takie zachowanie pozwoli Ci uniknąć poczucia winy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *