Czemu tylko nieliczni osiągają swoje cele? – poznaj przyczyny

Czemu tylko nieliczni osiągają swoje cele? - poznaj przyczyny

Czemu tylko nieliczni osiągają swoje cele? – poznaj przyczyny

Zastanawiałeś się kiedyś czemu tylko nieliczni osiągają swoje cele? Jednym udaje się w życiu spełnić swoje marzenia, a drugim nie, dlaczego tak jest?

Przeważająca większość ludzi w Polsce, zamiast zastanowić się czemu jeden osiąga swoje cele, a drugi nie to woli narzekać i zwalać winę na warunki zewnętrzne.

Prawda jest taka, że wszyscy się rodzimy z takimi samymi możliwościami.

Więc co sprawia, że tylko nieliczni osiągają swoje cele? Odpowiedzią na to pytanie jest umiejętność wyznaczania celów i planów, umiejętność ich osiągnięcia i realizacji etapami. Dlatego jeśli nauczysz się wyznaczać swoje cele i tworzyć plan ich realizowania to będziesz w stanie dojść tam gdzie sobie zaplanujesz.

 

Jakie będziesz miał korzyści wyznaczając swoje cele?

Dlaczego cele są ważną częścią każdego człowieka? Ponieważ cele nadają kierunek życiu. Jeśli nie będziesz wiedział w jakim kierunku idziesz to tam nie dotrzesz. To dzięki celom wiesz czy warto jest robić daną czynność czy z niej zrezygnować.

Cele tak naprawdę określają na co przeznaczasz swój czas. Dzięki celom czujemy się kimś wartościowym bo dają one poczucie sensu w życiu. Cele napędzają do działania i dodają energii, a także pobudzają kreatywność.

Mając określone i zapisane cele jesteś w stanie osiągnąć dużo więcej w krótszym czasie. Według statystyk ludzie, którzy dbają o swoje cele i je zapisują osiągają dziesięć razy tyle, co osoby, które tego nie robią.

 

Dlaczego ludzie nie wyznaczają celów?

  • Brak wiedzy

Wielu ludzi niema pojęcia po co wyznaczać cele, nie wie jak to robić i nie wie, że trzeba to robić.

 

  • Strach przed odrzuceniem i wyśmianiem

Ludzie jako dzieci posiadają wiele marzeń, lecz już na tym etapie często nie traktuje się poważnie ich marzeń i się z nich wyśmiewa. Jednak w procesie dorastania jesteśmy uczeni, aby nie planować swoich marzeń. W wyniku tego jako dorośli boimy się odrzucenia.

 

  • Lęk przed porażką

Ludzie często nie podejmują wyzwania bo się obawiają, że odniosą porażkę. Boją się sytuacji, w której nie zrealizują celu.

 

  • Lęk przed sukcesem

Ludzie podświadomie obawiają się sytuacji, w której osiągną swój cel. Spowodowane jest to wyjściem ze swojej strefy komfortu i zmianami, których ludzie nie lubią.

 

  • Zbyt duża ambicja lub jej brak

Ludzie wyznaczają cele, które są tak duże, że podświadomie w nie nie wierzą lub brak im jakiejkolwiek ambicji, aby wyznaczyć sobie cel.

 

Jak poradzić sobie z przeszkodami?

Po prostu naucz się wyznaczać cele i twórz plany ich realizowania. Staw czoła swoim przeszkodom do celu. Możesz swoje cele zachować tylko dla siebie jeśli ogarnia Cię lęk przed odrzuceniem.

Zapamiętaj, żeby osiągnąć sukces nieraz doznasz uczucia porażki, jest to naturalny etap. Jeśli coś pójdzie nie tak jak zaplanowałeś to wyciągnij wnioski, zmień coś i idź dalej w kierunku swojego celu.

Wychodź poza swoją strefę komfortu i ustalaj cele, które będą dopasowane do Twoich możliwości, tak by były ambitne i racjonalne do osiągnięcia przez Ciebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *