Ćwiczenie z 10 celami – jedna z najskuteczniejszych technik realizacji celów

Ćwiczenie z 10 celami - jedna z najlepszych technik realizacji celów

Ćwiczenie z 10 celami – jedna z najskuteczniejszych technik realizacji celów

W tym wpisie przedstawię Ci jedną z najskuteczniejszych technik realizacji celów. Technika ta doskonale sprawdza się przy realizacji celów długoterminowych. Dzięki tej technice wybierzesz co najmniej 10 celów, które będą dla Ciebie najważniejsze oraz ustalisz cel priorytetowy, który będzie punktem odniesienia.

10 celów – krok po kroku…

1. Weź czystą kartkę papieru.

2. Na górze strony napisz słowo „Cele” z dzisiejszą datą.

3. Zastanów się jakie 10 celów byś chciał zrealizować w ciągu roku i zapisz je. Zanotuj je jak najprędzej w czasie od 3-5 minut. Oczywiście możesz zapisać więcej celów lecz minimum to 10 celów.

4. Kiedy je już zapiszesz, to wyobraź sobie, że te wszystkie spisane cele są jak najbardziej realne do spełnienia, jeżeli tego bardzo pragniesz. Możesz sobie wyobrazić magiczną różdżkę, która pozwoli Ci zrealizować jeden wybrany cel w 24 godziny.

5. Zastanów się, który cel miałby najkorzystniejszy wpływ na Twoje życie jeśli mógłby być tak szybko zrealizowany? Który z celów najbardziej by zmienił Twoje życie? Który cel pomógłby Ci najbardziej zrealizować pozostałe cele?

6. Gdy już odpowiesz sobie na te pytania, podkreśl ten cel i zapisz go na nowej kartce u góry. Ten cel będzie Twoim najważniejszym celem, który będzie punktem odniesienia.

7. Ustal datę realizacji nowego celu.

8. Przygotuj osobną listę, na której zapisz wszystkie rzeczy, które pomogą Ci zrealizować ten cel.

9. Ustal na liście kolejność i priorytety.

10. Wybierz najważniejszy krok z listy jaki powinieneś zrobić i zacznij go realizować natychmiast. Po prostu zrób pierwszy krok, cokolwiek. Ważne jest, aby podjąć działanie od razu.

11. Obiecaj sobie, że cel będziesz realizował każdego dnia, aż do osiągnięcia efektu końcowego.

Podsumowanie

Jeśli wykonasz wszystkie kroki i będziesz ich przestrzegał to porażka nie wchodzi w grę. Wybrałeś ten cel jako najważniejszy w Twoim życiu, więc postanów sobie nad nim pracować ciężko i długo, aż go nie osiągniesz. Tylko takie podejście pozwoli Ci zrealizować swój najważniejszy cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *