5 zalet jakie osiągniesz korzystając z 30 minutowego systemu pracy

5 zalet jakie osiągniesz korzystając z 30 minutowego systemu pracy

5 zalet jakie osiągniesz korzystając z 30 minutowego systemu pracy

 

1. Konstruktywny podział czasu.

Spisując wszystkie czynności jakie wykonujesz na co dzień (spanie, jedzenie, ćwiczenia, sprzątanie itd. dowiesz się jaka ilość czasu pozostaje Ci do zrealizowania postawionych sobie celów. Jakie działanie pozwoli Ci wszystko zaplanować i będziesz o wszystkim pamiętał. Pozwoli Ci to także skutecznie walczyć z odkładaniem zadań w czasie.

 

2. Pół godziny wydajnej pracy.

Postawienie sobie za zadanie 30 minut na rozpoczynanie pozwoli Ci pokonać wewnętrzne opory. Pamiętaj, że 30 minut wystarczy by zrealizować coś wartościowego. Rozpoczynanie pracy od małych zadań pozwoli Ci etapami realizować swoje długofalowe cele, a także korzystać z życia w innych obszarach z jednoczesnym wykorzystaniem czasu na odpoczynek.

 

3. Poczujesz, że coś osiągnąłeś.

Podliczając przepracowane godziny, zauważysz efekty swoich działań. Ustalanie innych zajęć pozwala Ci w pełni wykorzystać wolny czas.

 

4. Ustalone terminy końcowe.

Termin końcowy wyznacza przedział czasu potrzebny na wykonanie zadania, a także pokazuje kiedy zostaniesz ukarany za niedokończenie danego zadania lub wynagrodzony za swoją pracę. Pamiętaj, że za datę ustalenia i ukończenia zadania odpowiadasz tylko Ty. Wynikiem tak wydajnej pracy jest to, że rozpoczynasz nie czując się winnym, spełniasz swoje obietnice spisane w swoim grafiku. Danie sobie nagrody po niewielkim okresie pracy pomaga wzmacniać pozytywny nawyk.

 

5. Uświadomienie sobie dużej ilości wolnego czasu.

Korzyścią z planowania zadań w czasie wolnym jest to, że kiedy jedno z zajęć niema miejsca, to odczuwasz spokój związany z czasem wolnym w wyniku czego jesteś w stanie zacząć pracować. Zmuszenie się w tym czasie do pracy mogło być trudne lecz jeśli się okazuje, że masz trochę wolnego czasu to wzrasta twoja motywacja do działania. Jeśli wcześniej odkładałeś ciągle rozpoczęcie działania, to może się okazać, że chcesz zacząć działać w odzyskanym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *