30 minutowy system pracy – prosty sposób na regularne działanie

30 minutowy system pracy – prosty sposób na regularne działanie

  • Metodę, którą Ci tutaj przedstawię nazywam „30 minutowy system pracy”.
  • Polega ona na wzięciu się za jakieś zadanie i kontynuowaniu go przez 30 minut.
  • Tak rozłożony program jest łatwy do wdrożenia, ponieważ będziesz musiał poświęcić tylko 30 minut każdego dnia na realizację zadania, które postanowiłeś wykonać.
  • Dzięki temu, przestaniesz odkładać zadania na później i staniesz się zdyscyplinowaną osobą, która osiąga postawione sobie cele.

 

Może Ci się wydawać, że w 30 minut nie jest możliwe, aby zrobić duży wysiłek, lecz jeśli się odpowiednio skupisz na zadaniu to się okaże, jak wiele już zrobiłeś i będziesz zaskoczony, że to tylko w 30 minut. Najważniejsze jest to, gdy zaczniesz coś robić, ponieważ to najtrudniejsza rzecz. Kiedy stawisz czoła obawie mając liczne lęki i zmartwienia, to się okaże, że to tylko praca, może i trudna, a nie tylko Twój niepokój, o którym tak rozmyślałeś.

Za pomocą 30 minutowego systemu pracy, będziesz wiedział ile masz rzeczywiście czasu dostępnego, by pracować.

W tej metodzie rozpoczęcie jakiegoś zadania jest łatwiejsze, ponieważ 30 minut to zbyt mało, żeby kogoś zniechęcić i jednocześnie zbyt dużo, by się wziąć do działania i mieć czas na nagrodę lub by sobie zrobić przerwę. Te 30 minut pozwala ograniczyć szansę, że poczujemy się przytłoczeni wielkością zadania i długością trudnych projektów.

30 minutowy system pracy pomaga rozwiązać problemy z odkładaniem działania, a także zwiększa kreatywność i produktywność.

W tej metodzie planowanie zaczyna się od:

  • Wizji wolnego czasu i rozrywki, a nie tak jak standardowe programy, które zaczynają się od planowania pracy tworząc perspektywę, w której życie jest pozbawione rozrywki.

Tutaj wiemy, że dzięki dobremu rozłożeniu zadań w tygodniu nie odkładamy zadań w czasie, aby poświęcić się rozrywce.

Poza tym metoda ta, pozwala Ci uzyskać pewność siebie na dwa różne sposoby:

  • Pierwszy sposób, to zapewnienie częstych i natychmiastowych nagród po niewielkich okresach pracy.
  • Drugi sposób, to regularne realizowanie zadania, które pozwala zauważyć jak dużo pracy zostało zrealizowane w ciągu dnia i dzięki czemu, staje się to nagrodą samą w sobie.

Oto zasady 30 minutowego systemu pracy:

– Poświęć maksymalnie 20 godzin tygodniowo na zadanie

– Poświęć na zadanie maksymalnie 5 godzin dziennie

– Przeznacz minimalnie godzinę dziennie na ćwiczenia lub rozrywkę

– Przeznacz 1 dzień tygodniowo na odpoczynek od wszystkich zadań

– Ustal cel od rozpoczęcia 30 minut wydajnej pracy

– Rozpocznij pierwszą niedoskonałą próbę

– Zacznij od małego kroku

Podsumowanie

30 minutowy system pracy, pozwoli osiągać cele nawet osobom, które są bardzo nieśmiałe i totalnie nie potrafią się zdyscyplinować do robienia wielu rzeczy.

Ten czas jest wystarczający żeby odczuć, że się osiągnęło dużo, jednocześnie nie powodując obawy przed niepowodzeniem, które pojawia się często podczas planowania dłuższych okresów czasowych poświęconych na pracę, ale nie zostają często rozpoczęte przez wewnętrzne blokady.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *