Jak dbać o swoją pamięć każdego dnia ? – poznaj 7 kroków

Jak dbać o swoją pamięć każdego dnia - poznaj 7 kroków

Jak dbać o swoją pamięć każdego dnia ? – poznaj 7 kroków

W dzisiejszym artykule chciałem Ci pokazać w 7 krokach kilka rad, które pozwolą Ci polepszyć swoją pamięć każdego dnia. Zastosuj je w praktyce i zobacz jakie dzięki nim osiągniesz efekty.

 

7 kroków na co dzień

  • Uwierz, że masz dobrą pamięć i możesz ją rozwijać

Kiedy chcesz pracować nad udoskonaleniem swojej pamięci, musisz uwierzyć, że jest to możliwe i Ci się uda. Wiara w to jest podstawą pracy nad swoją pamięcią. Dlatego uwierz w siebie i pracuj nad rozwijaniem swojej pamięci.

 

  • Pobudzaj swój mózg każdego dnia

Ćwicz codziennie swój umysł np. rozwiązując krzyżówki czy nawet łamigłówki. Dbaj o swój umysł, aby nie otępiał.

 

  • Pamiętaj o ćwiczeniach

Pamiętaj, aby oprócz umysłu ćwiczyć codziennie też ciało. Regularne ćwiczenia zwiększają sprawność fizyczną i dodają energii do działania.

 

  • Ogranicz stres

Stres bardzo negatywnie wpływa na zapamiętywanie. Dlatego postaraj się ograniczać stresujące sytuacje do minimum. Jednak jeśli jest to trudne lub nie możliwe do zastosowania, to wtedy naucz się radzić sobie ze stresem. Polecam Ci zastosować regularne ćwiczenia relaksacyjne.

 

  • Zdrowo się odżywiaj

Odżywianie ma niezwykle istotny wpływ na funkcjonowanie naszego umysłu. Dlatego jeśli chcesz zadbać o swoją pamięć to uwzględnij w swojej diecie produkty, które zawierają przeciwutleniacze np. brokuły czy szpinak oraz kwasy tłuszczowe Omega-3. Pamiętaj, że kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia wpływa korzystniej na funkcjonowanie umysłu niż trzech dużych. Dlatego dołóż starań, aby jeść kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia i częściej, które uzupełnisz witaminami i bogatymi minerałami.

 

  • Przeznacz czas na ukształtowanie pamięci

Jeśli chcesz zapamiętać jakąś informację to skup się na kilka minut na tej informacji. Rozproszenie lub jeśli jesteś czymś zajęty może Ci bardzo utrudniać zapamiętywanie. Dlatego, gdy coś zapamiętujesz to daj sobie chwilę, aby Twój mózg był w stanie ukształtować obraz informacji, którą chcesz zapamiętać.

 

  • Uporządkuj codzienne życie

Pamiętaj, że nie jest możliwe, abyś mógł wszystko zapamiętać. Lecz są sposoby dzięki, którym będziesz o wszystkim pamiętał. Potrzebujesz tylko odpowiednio zorganizować sobie codzienne życie. Przykładowo listę zadań zapisuj sobie w kalendarzu, a numery telefonów np. w notatniku. Jeśli masz przedmioty, których używasz często to najlepiej je trzymaj w jednym miejscu. Wtedy, gdy wszystko będziesz miał pozapisywane to nawet jeśli o czymś zapomnisz, wystarczy, że spojrzysz do swoich notatek, aby sobie przypomnieć.

 

Podsumowanie

Pamiętaj, że kształtowanie pamięci nie jest trudnym zadaniem. Potrzebujesz być tylko zdeterminowany i uparty w dążeniu do doskonalenia swojej pamięci. Dlatego zastosuj podane wskazówki w praktyce i zobacz jakie mają one wpływ na kształtowanie pamięci u Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *