Łańcuch produktywności – metoda Jerry’ego Seinfelda

Łańcuch produktywności - metoda Jerry'ego Seinfelda

Łańcuch produktywności – metoda Jerry’ego Seinfelda

Wiele osób bardzo często próbuje postawić sobie cel, który będą systematycznie realizować. Chcą biegać, czytać książki, ćwiczyć, zdrowo się odżywiać…

Zastanów się ile razy Ci się zdarzyło coś zaplanować i pomimo początkowej motywacji nie osiągnąć tego celu?

Dzisiaj pokażę Ci prostą metodę, która pozwoli Ci utrzymać systematyczność i zbudować nowy pozytywny nawyk. Metoda ta to łańcuch produktywności. Stworzył ją komik Jerry Seinfeld i za pomocą tej metody będziesz w stanie dzień po dniu zbliżać się do swojego celu.

 

Don’t break the chain! czyli nie przerywaj łańcucha!

Założenie metody jest tak proste, że może ją zastosować każdy przy budowaniu dowolnego nawyku. Do zastosowania metody potrzebny Ci będzie kalendarz i coś do pisania najlepiej gruby flamaster.

Kiedy już ustalisz sobie cel, do którego będziesz dążył to za każdym razem gdy wykonasz danego dnia zaplanowany sobie cel, to zakreślasz w kalendarzu duży X. Czyli po prostu zaznaczasz w kalendarzu duży X danego dnia jeśli udało Ci się zrealizować plan.

Przykładowo biegałeś danego dnia lub czytałeś książkę to zaznaczasz duży X w kalendarzu. Robiąc daną czynność systematycznie w kalendarzu będzie widoczny tworzący się łańcuch. Twoim celem od tego momentu będzie wykonywać wyznaczone sobie zadania tak, by nie przerwać łańcucha czyli nie zrobić sobie przerwy od bycia systematycznym w określonym kierunku.

Po kilku dniach możesz zauważyć wewnętrzny opór na to, by kontynuować rozpoczęty łańcuch i go nie przerywać. Kiedy Twoim celem stanie się by każdego dnia znak X pojawiał się w kalendarzu to zauważysz jak szybko i bez wysiłku buduje się Twoja systematyczność.

Podsumowanie

Stosowanie łańcucha produktywności jest o tyle skuteczne, że pozwala zauważać wizualnie postępy wykonywanej pracy. Dzięki tej metodzie nawet osoby, które twierdzą, że „nie mają czasu” są w stanie małymi krokami realizować swoje cele.

Nagrodą w tej metodzie jest to, że widać dokładnie na kalendarzu zakreślone konkretne dni co samo w sobie jest motywujące do działania i pozwala zauważać jak łańcuch z dnia na dzień staje się coraz większy.

Korzystając z podanej metody łatwiej będziesz tworzył nowe nawyki lecz pamiętaj, aby nie przerywać łańcucha!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *