Poznaj kilka skutecznych sposobów jak zwiększyć swoją kreatywność

Poznaj kilka skutecznych sposobów jak zwiększyć swoją kreatywność

Poznaj kilka skutecznych sposobów jak zwiększyć swoją kreatywność

  • Jeśli interesuje Cię temat kreatywności to zapewne chcesz ją pobudzić tak, aby mieć lepsze pomysły.
  • Kreatywność potocznie jest definiowana, jako postawa twórcza.
  • Jedną z ważnych cech kreatywności jest badanie różnych punktów widzenia, przekraczanie schematów myślenia, nowość pomysłów, jak i szukanie nowych relacji między ideami.
  • Osoby z rozwiniętą kreatywnością, czyli osoby bardzo kreatywne mają niezwykłą zdolność konstruowania, a także rozkładania rzeczy na prostsze.

Przejdźmy do rzeczy! Czyli jak pobudzić swoją kreatywność?

Jeśli Twój schemat dnia i zajęć jest codziennie prawie taki sam to czas go zmienić.

W tym celu wykonamy proste ćwiczenie:

  • Poświęć w najbliższym czasie jeden dzień na zmianę wszystkich rutynowych czynności, które robisz. Przykładowo możesz zrobić sobie dzień wolnego i wybrać się na wycieczkę. Na wycieczce możesz spróbować nowych potraw. Możesz zwiedzić nowe miejsca. Możesz zobaczyć nowe rzeczy, a gdy wrócisz do swoich obowiązków zacznij je robić w inny sposób. Po prostu zmień to, co teraz robisz, na tyle na ile możesz. Zmień elementy, które robisz rutynowo.
  • Zacznij myśleć o tym, co robisz w inny sposób. Najprościej jest to po prostu zmienić.
  • Więc zrób sobie jeden dzień wolnego, i zrób wszystko na odwrót. Wstań o innej godzinie, zjedz coś, czego jeszcze nie jadłeś, odwiedź miejsca, w których jeszcze nie byłeś.
  • Spędzaj czas inaczej niż do tej pory.
  • Ten jeden dzień wystarczy by wyjść z rutyny i skutecznie pobudzić swoją kreatywność. Nie potrzebujesz dokonywać dużych zmian. Wystarczy, że raz na jakiś czas zmienisz to co robisz, a przyjdą Ci do głowy niesamowite pomysły.
  • Pamiętaj – rutyna zabija kreatywność, ale jest potrzebna by wykonywać automatycznie pewne czynności. Znajdź, więc złoty środek i połącz kreatywność z rutyną, robiąc co jakiś czas nowe rzeczy i automatyzując czynności, które robisz codziennie.

Podsumowanie

Aby pobudzić swoją kreatywność przede wszystkim próbuj nowych rzeczy, poznawaj nowe osoby, zwiedzaj nowe miejsca i stawiaj sobie intelektualne wyzwania.

Innym czynnikiem wpływającym na kreatywność jest przełamywanie rutyny, która jest wrogiem kreatywności.

Postaraj się zrobić wszystko, co dotychczas robisz na odwrót w miarę zdrowego rozsądku, a z pewnością zauważysz sporą różnicę.

Wysypiaj się, gdyż nasz umysł podczas snu porządkuje wszystkie informacje.

Jak najszybciej zacznij czytać, a zauważysz jak twoja wyobraźnia szybko się rozwinie. Jeśli chcesz osiągnąć niebywałą kreatywność, to szczególnie pamiętaj o aktywności fizycznej, która pomaga w redukcji stresu, a także pomoże Ci zachować aktywny umysł.

Zapamiętaj, że spotkania z ludźmi to doskonały sposób na rozwój kreatywności. Nigdy nie wiesz, czy przypadkiem jakaś myśl kogoś nie pomoże Ci w inspiracji, lecz postaraj się znaleźć czas na samotność, dzięki czemu będziesz mieć czas na wsłuchanie się w swoje myśli.

Balans jest najważniejszy. Kiedy będziesz robić rutynowe czynności wykorzystaj twórczo ten czas na rozmyślanie! Pomoże Ci to kreować nowe pomysły i odciąć się od rutyny.

Ostatnią wskazówką, która zdziałała u mnie cuda, to zapisywanie pomysłów, nazywam to „złotymi myślami’’. Nigdy nie wiesz, co Ci wpadnie do głowy, więc obowiązkowo spraw sobie jakiś notatnik choćby nawet w telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *